Technologia

Styropian

Oferowane przez nas elementy architektury styropianowej wycinamy z najtwardszego styropianu FS – 20 (EPS 100), FS – 30 (EPS 200). Warstwa zewnętrzna profili pokryta jest specjalistyczną masą polimerową zawierającą kompozycję najwyższej jakości białych cementów, wypełniaczy marmurowych, piasków kwarcowych oraz włókien naturalnych i syntetycznych.

Dzięki temu nasze produkty są trwałe, elastyczne, odporne na zmienne warunki atmosferyczne, całkowicie nieszkodliwe dla zdrowia. Powłoka zewnętrzna ma porowatą strukturę imitującą naturalny piaskowiec.

Przechowywanie produktów – produkty które od nas otrzymasz do momentu kiedy nie zostaną zamontowane winny być składowane w suchym nienasłonecznionym miejscu i na równej poziomej powierzchni.

Metoda wykonania

Elementy architektury styropianowej cechują się tym że są bardzo lekkie, a dzięki temu bardzo łatwe w montażu. Elementy przez nas wyrabiane są wykonywane metodą ciągnioną co gwarantuje ostre krawędzie i gładką powierzchnie, ułatwia również obróbkę i montaż. Metodę ciągnioną stosuje się do takich elementów jak: gzymsy, podparapetniki listwy elewacyjne. Z kolei metodą natryskową, są powlekane elementy o nieregularnych kształtach jak; zworniki styropianowe, wsporniki styropianowe, bonie styropianowe, kolumny, pilastry styropianowe, figury i litery 3D. Sztukaterię elewacyjną wykonujemy na wymiar. Najdłuższy odcinek 280cm.

Malowanie profili może się odbywać dowolnymi farbami wodorozcieńczalnymi jak również farbami w sprayu.