Czym są profile styropianowe?

Profile styropianowe

Profile styropianowe są wykorzystywane do produkowania różnego rodzaju elementów dekoracyjnych służących do wykończenia wnętrz oraz brył budynków. Znajdują zastosowanie przy dekorowaniu ścian wewnętrznych i zewnętrznych, jako element sztukaterii zewnętrznej, głównie w formie różnego rodzaju gzymsów styropianowych oraz innych elementów architektonicznych. Dzięki różnym kształtom i możliwości wykonania ich na zamówienie pozwalają na stworzenie ciekawych i oryginalnych dekoracji.

Profile ze styropianu mają wiele zalet, które wpływają na ich rosnącą popularność. Przede wszystkim są wykonane z wysokiej jakości styropianu, pokrytego substancjami zabezpieczającymi, które sprawiają, że jest on bardzo odporny na działanie warunków zewnętrznych – silnego wiatru, dużych zmian temperatury, czy nadmiernej wilgoci. Odpowiednio wzmocniony styropian jest twardy, nie kruszy się, a farba, która go pokrywa nie odpada ani nie ulega złuszczeniu. Gzymsy styropianowe oraz inne elementy elewacji zewnętrznej wykonane z tego materiału nie niszczą się i zachowują bardzo dobry wygląd przez wiele lat.

Sztukateria elewacyjna

Sztukateria elewacyjna wykonana z profili styropianowych to również doskonały element zapewniający ochronę ściany przed ściekającą wodą deszczową. Dodatkowo zamontowanie dekoracyjnych elementów elewacji pozwala na zamaskowanie różnego rodzaju mało estetycznych detali, takich jak uszkodzenia ścian lub niezbyt estetyczne nierówności.

Styropian jest materiałem, któremu można nadać bardzo wiele różnych kształtów, dlatego profile styropianowe umożliwiają na przygotowanie ciekawych dekoracji pozwalających nadać budynkowi bardziej indywidualny i oryginalny charakter. Elementom sztukaterii elewacyjnej wykonanym ze styropianu można malować na dowolny kolor.

Bardzo dużą zaletą profili styropianowych jest ich ekologiczny charakter. Profile styropianowe wykorzystywane do produkcji gzymsów oraz innych części sztukaterii zewnętrznej nie zawierają substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego, nie wydziela żadnych substancji toksycznych.