Profile styropianowe jako element dekoracyjny

Elementy dekoracyjne

Wykorzystanie profili styropianowych do produkowania elementów dekoracyjnych daje bardzo wiele możliwości tworzenia różnego rodzaju sztukaterii elewacyjnej i wewnętrznej. Ze styropianu można wykonać proste w montażu i bardzo efektowne gzymsy styropianowe, attyki, bonie styropianowe oraz inne popularne dekoracje architektoniczne.

Sztukateria elewacyjna i wewnętrzna to jeden z najstarszych sposobów ozdabiania bryły budynku oraz pomieszczeń. We wnętrzach można wykorzystać elementy dekoracyjne z profili styropianowych w miejscu połączenia sufitu oraz ścian oraz na samych ścianach, nadając im trójwymiarową strukturę. Na zewnątrz sztukateria stosowana jest głównie wokół okien w postaci listw styropianowych i gzymsów styropianowych, nad drzwiami wejściowymi, a także na narożnikach. Bardzo dużą zaletą profili styropianowych wykorzystywanych do tworzenia sztukaterii elewacyjnej, takiej jak gzymsy, jest ich mała waga, co sprawia, że nie obciążają elewacji budynku.

Korzyści

Jakie korzyści może przynieść wykorzystanie dekoracji wykonanych z profili styropianowych? Jest to przede wszystkim bardzo prosty i niedrogi sposób, który umożliwi nadanie każdemu budynkowi ciekawego charakteru. Nawet piękna bryła i perfekcyjna elewacja może bardzo wiele zyskać dzięki dodatkowym dekoracjom, takim jak gzymsy styropianowe czy bonie styropianowe. Czasem wystarczy niewielki detal architektoniczny, żeby stworzyć ciekawą atmosferę i sprawić, że dom zacznie się wyróżniać. Sztukateria elewacyjna może zostać wykorzystana nie tylko w domach o typowej, klasycznej i tradycyjnej architekturze, ale praktycznie we wszystkich budynkach, także tych bardziej nowoczesnych.

Profile styropianowe mogą być wykorzystane nie tylko w sztukaterii elewacyjnej, ale także wewnątrz pomieszczeń, nadając im niepowtarzalną atmosferę i ciekawy wygląd. Dotyczy to zarówno klasycznych wnętrz, ale także bardziej nowoczesnych aranżacji. Wszytko zależy od wizji tego jak ma wyglądać pomieszczenie oraz indywidualnych upodobań. Dzięki prostym elementom takim jak gzymsy można w prosty sposób urozmaicić architekturę budynku i podkreślić jej wyjątkowy charakter.